Kaubiku ümberehituse maksumus

Kui palju maksab kaubiku ümberehitamine matkaautoks?

See on üks meilt enim küsitud küsimusi ja on ka arusaadav miks. Kui peaks sellele lühidalt vastama, siis “täpselt nii palju kui eelarves raha on”. Campervan’ide üks eelistest ongi, et ehituse eelarve saad sa täielikult ise paika panna. Mida rohkem aega või raha investeerida, seda parem on lõpptulemus. Kuid miinimum ega ka maksimum summat õnneks või kahjuks ei eksisteeri.

Natukenegi parema ja kasulikuma vastuse andmiseks peame küsima kõigepealt ühe küsimuse: 

Kas ehitad ise või lased seda kellelgi teisel teha? 

Soovid ümberehituse ise teostada

 

Meie kogemuse põhjal võiks minimaalselt arvestada ümberehituse maksumuseks umbes 5 000€’ga (kui osta kõik materjalid poest uuena). Selle eest saab juba teha kõik vajaliku – alustades soojustusest ja viisakatest seintest ning lõpetades algelise veesüsteemi (pumbaga kanistrid kraanikausi all) ja algelise elektrisüsteemiga (sõidu aeg laetav lisaaku, laevalgustid ning lahja inverter sülearvuti laadimiseks). 

Järgmistel tasemetel tõuseb peamiselt tehnikale kuluv summa. Kuigi paremad materjalid maksavad pisut rohkem, siis suurem hinnavahe tuleb peamiselt tehnikast. Keskpärased lahendused jäävad materjali/tehnika kulult umbes 10 000-20 000€ kanti. Selle summa eest on võimalik juba sisse ehitada ka WC/duširuum, paigaldada boiler, võimsam elektrisüsteem (mitu AGM akut, küljepistikuga laadimine, võimas inverter, päikesepaneelid), paigaldada suuremad veepaagid ning üleüldse kasutada veidi kvaliteetsemat tehnikat ja materjale.

Koostasime ka aastal 2022. selle teemalise küsitluse ning Eesti vanlife grupi liikmete näitel saime kõrvalolevad tulemused.  Nagu näha, siis veidi üle poolte puhul jääb eelarve vahemiku 2500-10 000€.

Need numbrid räägivad ainult ümberehitusele kuluvate materjalide/tehnika hinnast. See ei sisalda kaubikut ennast, ümberehituseks vajaminevaid tööriistu, töökoda, sisseostetud teenuseid ega muid taolisi kulutusi.

Kui plaanid ümberehituse ise käisile võtta, siis soovitame ka tutvuda meie blogiga. Kindlasti leiad sealt enda jaoks üht teist kasulikku.

Soovid lasta kellelgi teisel ümberehituse teostada

Kui sa ei soovi ise ümberehitusega tegeleda ning mõtled lasta seda kellelgi sinu eest teha, (olgu see meie “KämpingVan” või mõni teine Eesti ümberehitaja) siis pead kindlasti arvestama oluliselt suurema eelarvega, kui seda on iseehitajatel. Kaubiku ümberehitamine on väga töömahukas protsess ning sellest tulenevalt ka võrdlemisi kulukas. Muidugi on tihtipeale ka saadud tulemus oluliselt kvaliteetsem ning seda väärt. 

Nii meie kui ka nii mõnegi teise Eesti ümberehitaja juures algavad ümberehituse maksumused üldjuhul 35 – 40 tuhandest eurost. Tööraha ja materjalide jaotus on umbes 60% tööraha ja 40% materjalid. Eelarve suurenedes liigub suhe üha enam 50/50 poole. Selle raha eest võib saada juba täieliku võtmed kätte lahenduse:

  • Enne ehitust kaubiku disain ja 3D joonised
  • Soojustus/mürasummutus
  • Katuseluugid/aknad
  • Viimistletud seinad/põrand/lagi
  • Korralik mööbel (voodi, köök, kapid, pingid)
  • Elektrisüsteem (päikesepaneelid, sõiduaeg laadimine, akud, inverter)
  • Õhkküte 
  • Veesüsteem (100+100l vett, boiler, veepump jne.)
  • Muu tehnika (külmik, pliit, valgustid, pistikud, furnituur jne.)

Loomulikult nagu ka varem mainitud sai, siis iga ehitus on erinev mistõttu tasub kindlasti alati küsida, kui palju sinu soovidega ümberehituse hinnaklass olla võiks. Võimalik on teha veidi odavamalt või ka oluliselt kallimalt. Hinda mõjutab kõik – alates kapinuppudest ja lõpetades akude valikuga.

Tegime ka lihtsa "kalkulaatori" ümberehituse maksumuse leidmiseks

Pole vaja muud teha, kui liita omale sobiva valikute allolevad numbrid kokku ja saadki orienteeruva vastuse. Toome aga taaskord välja, et see on tõesti väga ümmargune suurusjärk. Hinda mõjutab iga väike detail – alates valgustite arvust ja lõpetades külmkapi tootjaga ning kahjuks/õnneks pole meil võimalik kõiki neid tuhandeid valikuid kalkulaatoris välja tuua.  

Kui soovid üle küsida palju sinu ehituse hinnaklass olla võiks siis helista/kirjuta/joonista meile ja oleme meeleldi abiks.

Vaata veel

Kuidas näeb meie juures ümberehitamise protsess välja?

Vaata meie juures valminud matkaautosid ning teisi väiksemaid projekte

Veidike lisalugemist matkaautode ehituse teemal leiad meie blogipostitustest