Respo Mini Caravan

Respo Mini Caravan

Klient ostis endale tutika Respo mini caravan ’i ning pöördus meie poole, et sellele paar lisa paigaldada. Kuigi Respo pakub ka ise teatud valiku lisasid siis need kas ei sobinud või olid võrdlemisi kallid. 

Respo haagis tiislikastiga
Respo karvan vahesein

Vahesein

Esimese sammuna ehitasime haagisele vaheseina, et eraldada elamuruum ja pagasiruum. Alguses oli plaanis pagasiruumi asemel tahaotsa köök teha, kuid see ei osutunud kuigi praktiliseks. Vahesein sai valmistatud puidust  karkassile, mille katsime kergvineeriga. Peale pahtledust ja värvimist jäi lõpptulemus väga sarnane Respo enda seintega.

Lahtikäiv diivan/voodi

Tähtsaim element kogu ehituse juures oli lahtikäiv diivan/voodi. Haagis on kasutamiseks kahele täiskasvanule ning kahele lapsele. Et kõik ilusti magama mahuks ehitasime lastele lahtikäiva voodi (vanemad magavad maas oleva madratsi peal). Ette käib ka väike piire, et lapsed ennast voodist maha ei keeraks. Kui voodi diivani asendis siis saab piirde alla klappida.

Respo mini-karavan lahtikäiv voodi
Respo karavani tiislikast

Tiislikast

Kuna sobivates mõõtudes tiislikasti ei leidnud siis valmistasime selle samuti ise. Materjalidena kasutasime kervineeri ning alumiiniumit.

Süsteemid

Lisaks mööbli valmistamisele said haagisele lisatud ka soojapuhur ning võrdlemisi võimekas elektrisüsteem. Sooja tootab 2kw diiselpuhur, mis ka kõige külmema ilmaga haagise kiirelt üles soendab.

Katusele paigaldasime Victron Energy 175W päikesepaneeli, et suvel reisides akusid täis hoida. Lisaks on võimalik haagisele juhe sappa panna. Ehk näiteks karavaniplatsil olles laeb akusid Victroni akulaadija ning ka toas pistikutes on ilusti 230V olemas. Kui juhet sabas ei ole siis töötavad pistikud inverteri pealt.

Respo mini karavan päikesepaneel ja soojapuhur

Vaata veel

Kuidas näeb meie juures ümberehitamise protsess välja?

Vaata ka teisi valminud projekte


Veidike lisalugemist matkaautode ehituse teemal leiad meie blogipostitustest