Fiat Ducato camper van

Fiat Ducato camper van

2022. aasta alguses pöördusid meie poole ühed ägedad noored kelle unistuseks oli enda camper van, millega paariks aastaks Lõuna-Euroopat avastama minna. Kuna aga puudusid oskused, vaba aeg ja tööriistad siis polnud soovi ümberehitust ise teha vaid meie abi kasutada. 

Peale veidikest kirjavahetust ja paari kohtumist oli plaan selge ja töö võis alata.

Fiat Ducato camper van väljast
Fiat Ducato matkaauto

Toorik

Toorikuks sai valitud tutikas Fiat Ducato H2L4. Auto valimise puhul olid kõige tähtsam automaat käigukast, võimalus elamuruumis püsti seista ning suureks boonuseks oli Ducato lai/kandiline kere kuhu mahub ka autoga risit magama. 

Paigutus

Paigutuse loomise puhul oli üks olulisemiad elemente suur laud. Töölaud pidi olema piisavalt suur, et kaks inimest mahuks mugavalt üheaegselt kodukontorist tööd tegema. Ducato lai kere aitas siinkohal palju kaasa, sest risti voodi jätab palju ruumi muude asjade jaoks. Lisaks lauale ja voodile oli soov ka köögi ning wc/dušširuumi vastu. Kõik süsteemid (elekter ja vesi) said paigutatud voodi alla. 

Fiat Ducato camper van layout
Campervan voodi
Camper van köök
Fiat Ducato autoelamu
Matkaauto elektrisüsteem

Süsteemid

Lisaks lihtsalt ilus välja nägemisele sai pandud omajagu rõhku ka elektri ja veesüsteemile. Elektrisüsteemi planeerimisel sai tähtsale kohale seatud võimalus olla pikalt eemal karavaniplatsidest. Seega pidid akud ja nende laadijad olema piisavalt võimsad, et igapäeva tarbimised probleemideta ära katta. Paigaldasime kokku 480ah AGM akusid, 425W päikesepaneele, 60A sõiduaeg laadimist ning 1600W/70A puhta siinuse inverter/laadija. Kogu tehnika peale akude on Victron Energy toodang.

Veesüsteemi poole pealt paigaldasime tuppa 100l puhtavee paagi ning põhja alla 95l suuruse mustaveepaagi.  

Ümberehitus valmis peale 4-5 kuud ehitust 2022. augustis. Kohe peale ehituse valmimist läks camper Lõuna-Euroopat avastama.

Vaade matkasuvila aknast
Campervan dušširuum
Camper van lagi

Vaata veel

Kuidas näeb meie juures ümberehitamise protsess välja?

Vaata ka teisi valminud projekte


Veidike lisalugemist matkaautode ehituse teemal leiad meie blogipostitustest